Програмовий зміст: повторити комплекс загально розвиваючих вправ; формувати правильну
поставу; вдосконалювати вміння підтягуватись обома руками на лаві; стрибати на
обох ногах, просуваючись вперед; закріпити вміння пролазити в кільця; удосконалювати ходьбу по канату; формувати емоційний досвід
дітей; сприяти елементарному перевтіленню; розвивати інтерес до занять
з фізкультури.
Обладнання: килимки для кожної дитини, 2 лавки, стійка з
кільцями, 2 каната, 2 доріжки, 4 м’які м’ячі, атрибути до рухливої гри «Знайди свою краплинку»
Хід заняття:
1.Вступна частина.
Діти під марш заходять в зал і шикуються в
шеренгу.
Вихователь: Наш девіз.
Діти: Наша група
краще всіх,
Чути в ній веселий сміх,
Не сумуємо ані трошки
Бо зовуть нас Капітошки.
Повідомлення теми: Сьогодні на
заняті ми будемо підтягуватись
обома руками
на лаві, немов тече річечка; швидко пролазити
в кільця як бурхливий вирій; ходити по канату тримаючи
рівновагу; стрибати через струмочки, переплигувати калюжки; і згадаємо дні
тижня.
-
Назвіть перший день тижня понеділок. І ми з вами йдемо до дитячого садочка.
- Ходьба в колонні по одному
(15сек.)
- Корегуюча ходьба на носках, п’ятках в чергуванні з
ходьбою (3р.)
-
Ходьба з притупуваннями (15сек)
- Ходьба з високим підніманням
ніг (15сек)
- Біг змійкою (20сек)
- Вправа на увагу «Зупинка по
сигналу»
- Перешикування трійками через середину залу.( з килимками)
2.Основна частина. Комплекс ЗРВ. «Дні тижня»
Другий день тижня – вівторок.
1впр. «Сильні
руки»
в .п. – стоячи ноги трохи
розставлені, одна рука стиснута в кулак піднята
вгору, друга опущена вниз.
Швидко змінити положення рук.
Через 4 помахи відпочинок. (4р. темп швидкий)
Після кожної серії помахів
повторювати (вівторок)
Третій день тижня – середа.
2впр. «Не лінуйся»
в .п. – ноги нарізно руки вгорі.
1- нахилитись вперед торкнутись 3р. колін,
2- в.п. промовити (середа) (8р.)
Четвертий день тижня - четвер.
3впр. «Повернемось
посміхнемось»
в .п. – сидячи на колінах руки
перед грудьми зігнуті в кулачки.
1 – встати поворот з рухами
рук вправо вгору, кулачки розжати, 2-в.п. о.с.
3-4 те саме в ліву сторону (по 4р. в кожну
сторону) (8р)
впр. на розслаблення м
язів. Стряхнемо водичку з ручок,
ніжок. (3-4р.)
П я тий день тижня п’ятниця.
4впр. «Заховалися»
в .п. – сидячи на підлозі ноги
разом, руки за спиною на підлозі. 1 зігнути ноги в колінах і підтягнути до
живота, 2-в.п (8р.) Встати сказати п’ятниця.
Шостий день тижня вихідний – субота.
5впр. «Велосипед»
в .п. – лежачи на спині руки
вздовж тулуба. 1 – руки перед собою колові рухи ногами імітуючи їзду на
велосипеді. 2 – в. п. (10р.)
Встати сказати субота.
Сьомий день тижня вихідний – неділя. Всі
відпочивають і радіють.
6впр. «Нам весело»
в .п. – стоячи, ноги разом, руки
на плечах. 1- ноги нарізно, руки в сторони.
2-повернутися у в.п. Стрибки
чергуємо з ходьбою повторюючи неділя. (10р)
Перешикування в шеренгуу. Фізкультхвилинка.
Підкажіть нам, звіри,
Як згадати дні неділі. (крокуємо на місці)
Перший-понеділок -
Зайка- рукодільник! ( показуємо вушка зайчика)
За ним прийшов вівторок -
Застрибало білок сорок (стрибки на місці)
За вівторком - середа,
Покружляє дітвора. (кружляємо навколо себе)
За середою четвер -
Топнем хлопнем ми тепер ( 2р. топам 2р.хлопаєм)
За четвергом п’ятниця,
Колобком прикотиться. ( колові рухи руками)
За п’ятницею - субота,
Працювати не охота ( потягування рук вгору)
За суботою неділя,
Цілий день у нас весілля. (стрибки з виносом ніг уперед)
Як згадати дні неділі. (крокуємо на місці)
Перший-понеділок -
Зайка- рукодільник! ( показуємо вушка зайчика)
За ним прийшов вівторок -
Застрибало білок сорок (стрибки на місці)
За вівторком - середа,
Покружляє дітвора. (кружляємо навколо себе)
За середою четвер -
Топнем хлопнем ми тепер ( 2р. топам 2р.хлопаєм)
За четвергом п’ятниця,
Колобком прикотиться. ( колові рухи руками)
За п’ятницею - субота,
Працювати не охота ( потягування рук вгору)
За суботою неділя,
Цілий день у нас весілля. (стрибки з виносом ніг уперед)
Основні рухи (5-6
підходів)
1Підтягування на руках лежачи на лаві.
2.Пролізання в кільця правим та
лівим боком.
3.Ходьба по великому і маленькому
канату.
4. Стрибки з просуванням вперед.
5. Гра «Знайди свою краплинку»
(2-3р.) Роздача атрибутів.
3. Заключна частина.
Ходьба по колу.
Вправа на дихання "Насос"
Стати
прямо, ноги нарізно, руки вздовж тулуба. Вдихнути, потім нахилитися вбік.
Видихнути, ковзаючи руками по тулубу й голосно вимовляючи: "С-с-с-
с-с". Випростатися — вдихнути, нахилитись у протилежний бік,
повторюючи вимову звука. (6-8 разів). Поступово пришвидшувати й уповільнювати
темп з одночасною швидкою звуковимовою.
Покласти
руки на плечі утворити коло. Закрити очі, відчути як прискорено б’ється
серце,відчути
як тепло розтікається по всьому тілу.
Відкрити
очі.
Крапелька
до крапельки буде дощик,
Промінчик
до промінчика буде сонечко,
А
дощик і сонечко буде веселка! Діти піднімають руки вгору.
Нам
все вдалося на занятті тому що ви були дисципліновані, правильно виконували
рухи, а ще ви веселі дружні та спритні справжні Капітошки.
Які
вправи вам сьогодні хотілось повторити?
Яких
7 братів ми згадали?
Що
вам сподобалось на занятті?
Крапелька до крапельки буде калюжка,
Калюжка до калюжки буде річечка,
Річечка до річечки – буде море
Немає коментарів:
Дописати коментар